Prima LOVE

Prima LOVE je třetím spuštěným kanálem skupiny Prima, jeho vysílání bylo zahájeno 8. března 2011 na Den žen s mottem „Mezi námi děvčaty“. Kanál Prima LOVE se od 2. dubna 2018 vrátil ke svým kořenům a vysílá především romantickou a odpočinkovou tvorbu pro všechny ženy a dívky.
Prima LOVE logo big platno
Prima LOVE logo big platno
Prima

reklama

Jméno kanálu LOVE vzniklo ze zkratky vytvořené ze slov: Láska, Osudy, Vztahy, Emoce. Prima LOVE byla původně zaměřena na všechny ženy ve věku 15–44 let, které se chtějí bavit při sledování těch nejlepších seriálů, pořadů a filmů, a to v časech, které jsou pro ně co nejkomfortnější. První vysílací schéma obsahovalo například seriály Chirurgové, Zoufalé manželky či Ally McBealová. V roce 2015 se positioning kanálu posunul na dospělí 15–65 let, a s tím na konci roku 2015 přišla i nová grafika a původní magentové logo nahradila fialová barva.

22. prosince 2016 získala FTV Prima pro kanál Prima LOVE novou licenci k provozování celoplošného terestriálního televizního vysílání, k tomuto kroku se společnost rozhodla přistoupit kvůli nedostatku kvalitní evropské tvorby pro ženy. S rozšířením portfolia kanálů skupiny Prima o Prima KRIMI se v roce 2018 Prima LOVE vrátila ke svým kořenům a vysílá především tvorbu pro ženy a dívky, postavenou na lásce všech podob. Barva grafiky i loga se opět vrátila k magentové růžové.

Za dobu vysílání kanálu si na své přišly divačky milující jak telenovely v čele se Zasněnou láskou, tak i takové stálice, jako byla Tisíc a jedna noc. Vžít se mohly do vztahů v rodinných klanech v seriálech McLeodovy dcery či Ranč Heartland, zavzpomínat po boku Doktorky Quinnové či se podívat do skotské minulosti v romantickém seriálu Cizinka. Nepřišly ale ani o intriky v hvězdně obsazené Zlé krvi s Jessicou Lange a Susan Sarandonovou, natož o pořádnou porci vzrušení v sérii Já, společnice. Lásku si užily a trable překonaly s humorem díky Lorelei a Rory Gilmorovým. Seznam je takřka nekonečný a kanál Prima LOVE za dobu svého vysílání přinesl svým divačkám nejen zamilované seriály, ale i filmy od bohyň zamilované tvorby Rosamunde Pilcherové, Danielle Steelové či od Katie Fforde.

Pozadu nezůstal kanál ani s pořady z vlastní tvorby, a nabídl tak nejprve kulinární pořad Božské dorty od Markéty, později i NEW LOOK s Evou Decastelo, který divačkám radil, jak zvýraznit svou vnější krásu a podpořit tu vnitřní. Zatím poslední pořad z vlastní tvorby představil Agátu Prachařovou, která divačky provázela nástrahami života a výchovy a ukazovala, jak být Mámou nad věcí.

Prima LOVE se však divačkám věnuje i mimo televizní obrazovky – od roku 2013 je generálním partnerem charitativního AVON Pochodu. Od roku 2016 pořádá televize Prima pod hlavičkou Prima LOVE běžecký happening Prima RUN – netypický závod pro zamilované páry, jednotlivce a nově i děti pod heslem „Rozdej lásku během“. Od roku 2017 pak Prima LOVE slaví, pokud to podmínky dovolují, své narozeniny na 1. máje eventem LOVE DAY v pražské Grébovce, který si doslova zamilovaly tisíce návštěvníků.

Další platformou, na které se Prima LOVE věnuje svým divačkám, je web love.iprima.cz. Ten nabízí živé vysílání, archiv pořadů, předpremiéry a akviziční novinky, ale i novinky o vysílaných filmech a seriálech a oblíbených hercích. A to na webu, v mobilním vysílání a HbbTV. Rekordním měsícem se pro web stal duben 2020, kdy ho navštívilo 192 603 reálných uživatelů (+104 % yoy). Za poslední rok u divaček zabodoval v online prostředí především turecký krasavec Can Yaman a seriály, ve kterých se objevil. Zasněná láska se stala fenoménem roku 2020 – s celkovým počtem 15 703 675 přehrání byla nejúspěšnějším online pořadem roku hned po Slunečné. Na její úspěch od 1. února 2021 navazuje seriálová novinka Recept na lásku – první epizoda se již v den svého uvedení stala nejsledovanější epizodou dne. 

TOP 10 nejsledovanějších pořadů v roce 2020 - kanál Prima LOVE, CS 15+
Autor: FTV Prima TOP 10 nejsledovanějších pořadů v roce 2020 - kanál Prima LOVE, CS 15+

reklama

reklama